Březen 2007


The Outlawz do Ca$hville Records

24. března 2007 v 23:05 | dirty man
Zatímco tvorba kvalitní hudby je část plánů Young Bucka jako umělce, jako majitel labelu má své vize mnohem širších rozměrů.
Války labelů o podpisy hudebních umělců jsou známé odjakživa. Vcelku mladý label Ca$hville Records ještě ani nezačal pořádně fungovat a už má na svém seznamu rapperů další velké jméno - 2Pacem založená skupina The Outlawz.
"Spousta různých věcí se mi začala dařit," řekl Young Buck. "Co se týče Outlawz, tak všechno papírování je skoro hotovo."
The Outlawz jsou v Ca$hville Records nejnovější přírůstek poté, co se v lednu upsal další veterán, rapper C-Bo.

Bone Thugs n Harmony-životopis

7. března 2007 v 22:30 | dirty man |  životopisy
BTNH je jedna z nejúspěšnějších amerických skupin s 40 mil. prodaných alb. Pocházejí z Clevelandu, Ohio. Známí jsou díky svému High-speed Rhyme style, kde Krayzie Bone spolu s Bizzy Bonem drží světový rekord.
Bone thugs n harmony vznikly v roce 1993 a jsou na světové scéně do součastnosti. Od roku 1994 do roku 2003 působili u Ruthelss Records, od 2004 jsou upsáni Full Surface RecordZ, které spadá pod Interscope rcds. V plné sestavě byli naposledy v roce 1999, protože od té doby Flesh-n-Bone je ve vězení a Bizzy Bone odešel.
Píše začátek roku 1990 Krayzie Bone se vrací ze tří-měsíční vazby a hlavou se mu prohání převratná myšlenka o založení skupiny. Spolu se svými Homies Bizzy Bonem, Leyziem a Wishem zakládájí "B. O. N. E. Enterpri$e", pod kterým vydávají v roce 1993 album 'Faces Of Death'. Později v roce ´95 se k nim přidá i Layzieho starší bratr Flesh. Kdyby tehdy Eazy-Eho šofér nenaboural microbus skupiny, tak bychom o BTNH nikdy neslyšeli. Po tomto incidentu Eazy dal Krayziemu své čislo, na které o dva dny pozdejíi Krayzie zavolal a do telefonu zarapoval svoji sloku z tracku "Flow motion". Díky tomu dostali kontrakt u Eazyho Ruthless Records
Počátky v Ruthless.
Creepin' On A Come U - 1994
První CD pod Ruthless vyšlo v ´94 - Creepin' On A Come Up, které vystřelilo jejich hvězdu vysoko na scénu Gansta Rapu. Do paměti všech se usadili díky singlům jako:"For Tha Love Of Money", "Thuggish Ruggish Bone". Producentem byl nikdo jiný než sám Eazy E. Beaty skomponovávali s Dj´s Rhytm D, Dj Yella a Dj U-Neek, který se stal pozdeji jedním z jejich producentů. Později bylo 7x platinově oceněno.
E. 1999 Eternal- 1995
V tomto CD už pozměnili lehce svuj styl. Z G Funku do lehce spiritualniho ocultistickeho Noise. Poprvé zde už uvádějí tolik cenzurované "Weed Song". Pruducentmi byli Kenny McCloud a Tony C.
E. 1999 Eternal bylo první více uspěšnější album, patří totiž k jednomu z neprodávanějších
Hip-hopových alb v historii - 15 000 kopií jen za první týden. Díky tomu byl umístěn na žebříčku Top 10 of the Billboard a Top R&B/Hip-Hop Catalog Albums. 19x platinové a 3x nominováno v MTV music Awards.
The Art of War 1997
Bylo jejich první dvojdiskové album se singlem "Look Into My Eyes", který byl soundtrackem pro film "Batman a Robin". V tomto Albu pojednávájí už více o lásce, rodině a Bohu. Název Vás možná zarazí stejně jako mě. Očekával jsem opravdu ART OF WAR. V The Art of War pojednávají o svých "klonech", kteří kopírovali jejich styl rapu tzv. "High-speed rhyme style". Jednalo se totiž o Chicagskou skupinu Crucial Conflict, Memfiskou Three 6 Mafia a Chicagskou Do Or Die odkud pocházi rapper Twista. Album je včetně skladby "Thug Luv", na které má featuring 2Pac.
Album mělo velký úspěch, umístilo se na prvním místě v Billboard charts s 394 000 prodanými kopiemi za první týden. Song "Look Into My Eyes" se umístil na 4 místě Billboard hot 100. "If I Could Teach The World" vyhrál American Music Award(AMA). Získalo celkem 8 platinová ocenění.
BTNHResurrection2000
První CD, které permanentně ovládlané Flesh-n-Bonem. Objevil se na 14 ze 15 songů. Na něm se objevilo i jedno z největších hitů "Resurrection (Paper, Paper)". Než cd vyšlo, byl Flesh-n-Bone zatčen, proto vydání odložili až na rok 2000. Úmístilo se na 2. míste Billboard Charts s 226 000 prodanými alby za první týden. Ocenění získalo video k "Change the world" - 4x platonově oceněno.
Bone 4 life 2005
Bylo první oficiální mixtape pod taktovkou Dj U-Neeka. Možnost si ho obstarat byl limitován pouze na první měsíc po uvedení.
Thug Stories 2006
První album vydané pod labelem Swizz Beata Full Surface. Prodáno 38 000 za první týden.
Umístěno na 25. míste na Billboard Charts. Říkají, že je to jejich nejlepší Cd, ba naopak chtěli jen naštvat Bizzyho, bez něj totiž prodejnost šla rapidně dolů. Singly zde jsou "Don't Stop" a "Fire". Producenti zde byli Swizz Beats a Jermaine Dupri. Datum vydání bylo v září roku 2006. Protože neměli z čeho čerpat. Díky novému labelu dostali featuringy mezi které patří Maria Carey, Kelly Rowland, Akon, The Game, Chamillionaire, Twista, Busta Rhymes, Eve, Stevie Wonder a DMX. Několik měsícu na to už měli natočeno na 70 tracků. Ze kterých vybrali jen 15 hlavních.
Nové začátky u Full Surface
V roce 2003 společně opustili Ruthless records a v roce 2005 se upsali Swizz Beatovi a jeho Full Surface, které spadá pod Interscope/Afthermath. To jim umožnilo více se zviditelnit i po komerční stránce.
Výhodné to bylo především pro samotného Krayzieho:
 • Duets: The Final Chapter Notoriouse B. I. G- Spit ya game
 • Soundtracku k filmu Antonia Banderase Take The Lead
 • Spolu z Lil Eazy E soundtrack ke Gameovu filmu Waist Deep
 • Na The Source Presents Fat Tape Vol. 1
 • K hitu č. 1 Riddin spolu s Chamillionairem
A také v novém Pacovu CD Pac´s Life kde nahrál song Untouchable remix
Prorazili i za hranicemi USA např. V Angli kde hit CrossRoads se udržel na prvním míste 14 dní.
Zajímavosti:
 • B. O. N. E. Enterpri$e se říkalo samotce v jedné věznici v Texasu kde pobýval Layzie
Bone
 • Na začátku ´90 let Jay-Z vyzval tehdejšího underground freestylera Bizzy Bonea a Jay prohrál
 • Originál hitu "Thug Luv" byl původně pouze natočen Bizzym, Tupacem a Silk-E-Fynem
 • Umělci a skupiny, kteří meli Beef s BTNH:Three 6 Mafia, Twista, The Dogg Pound, Canibus, Esham, Do Or Die, Crucial Confict aShyheim (wu-tang)
 • Flesh-n-Bone oficiálně nikdy neměl kontrakt s Ruthless records ani u BTNH
 • V roce 98 vyhráli rap/hip-hop kategorii v MTV AMERICAN MUSIC AWARD se songem "If You could teach the world", za nimi se umístili P. Diddy a Wu-Tang
 • Bone Thugs n Harmony jsou jediný na světě, kteří vystupovali s hvězdami jako Tupac, Notourios B. I. G, Eazy-E a Big Pun.
 • East 1999 Eternal bylo jejich nejprodávanějším albem a jedno z nejprodávanějších rapových alb v historii.
 • Celkem prodali za svoji hostorii přez 40 000 000 kopií.
 • Kvůli útokům na WTC v NY nikdy nespatřilo světlo světa song "FUCK THA POLICE AND FBI"
 • Krayzie v roce 1992 nechtěně postřelil Wishe do nohy nelegálně drženou pistolí a musel na rok a půl do vězení.
DiskoGrafie