Marion "SUGE" Knight -životopis

25. listopadu 2006 v 15:26 | dirty man |  životopisy
Životopis nejkontroverznějšího majitele labelu Death Row Records.
Marion Knight Jr.
Narozen: 19.4.1966 v Comptonu - Los Angeles, California
Přezdívka: Sugar Bear - z toho vznikla pozdější zkratka Suge [:šug]

Spory nejsou v hip hopovém světě ničím neobvyklým. Ale o většinu z nich se starají rappeři a sem tam se něco málo seběhne na předávání cen nebo na koncertě. Jen málokoho ale přitahují trable tak, jako Death Row Records (dále jen DRR) a jejího zakladatele Marion "Suge" Knighta. Ten z DRR vytvořil jeden z nejvlivnějších labelů 90.let v čele s Dr. Dreem, Snoppem a 2Pacem. DRR vynesla gangstarap do popředí popových hitparád a z WestCoastu udělala epicentrum hip hopu 90.let. Suge si už ale v téhle době získal reputaci byznysmana, který používá násilí a výhružky jako obchodní taktiku. A i když se o to nadmíru snažil, tak nevšimnout si jeho propojení s gangy mohl opravdu jen slepý a hluchý. Jeho časté spory s konkurencí a problémy se zákonem dodávaly jeho příběhu důvěryhodnost. Někteří lidé ho i nadále podezřívají, že měl prsty ve vraždách hip hopových ikon Tupac Shakura a Notoriouse BIG. I když existují teorie o konspiraci, tak nikdo, ani policie nedokázal prokázat jeho spojení s vraždami obou rapperů. V té době si už Suge odseděl nějaký ten pátek za porušení podmínečného propuštění, což dokázalo oslabit celou DRR. K hudebnímu průmyslu se vrátil hned, jak byl propuštěn, ale je očividné, že od té doby DRR již nedosáhla stejného úspěchu jako před tím. A je asi celkem jasné že už nikdy nedosáhne.
Suge se narodil 19.4.1966 v Comptonu. Jako mladistvý se dostal k MobPiruBloods - pouličnímu gangu. V pozdější době byl často vídán, jak nosí oblečení typické pro tento gang. Ať už to bylo tak nebo tak, Suge i přes to vše byl excelentním studentem a sportovcem. Díky tomu získal stipendium na UNLV (University of Nevada at Las Vegas). I zde si udržel výborné studijní i sportovní výsledky. Po dokončení studií na UNLV dostal šanci hrát profesionálně americký fotbal za Los Angeles Rams. Zde se ale v sestavě příliš dlouho neudržel, a tak si musel hledat novou práci. Začal se živit jako promotér na koncertech a dále si přivydělával jako bodyguard u BobbyBrowna. A zde, v roce 1987, začínají jeho trable se zákonem. Byl obviněn z krádeže auta, nedovoleného ozbrojování a pokusu o vraždu. Na premiéru celkem slušný seznam. Ale vylízal se z toho všeho jen s podmínkou. O dva roky později si zakládá vlastní hudební vydavatelství, kde prý vydělal první peníze na tom, že přinutil VanilluIce k přenechání všech práv z jeho veleúspěšného alba To The Extreme. (Podle toho, co se vypráví ho držel za kotníky z balkónu hotelového pokoje ve 20.patře, dokud nepodepsal).
Knight si potom založil uměleckouagenturu, kde se mu upsali takoví prominentiwestcoastu jako D.O.C. a DJQuick. I díky nim se později seznámil se členy asi nejlepší gangsta rappové formace všech dob NWA a hlavně se současným super producentem Dr. Dreem. Jeho načasování bylo více než geniální. NWA totiž zrovna řešila spory se svým labelem RuthlessRecords a on dokázal vymotat Dr. Dre ze smlouvy. (Opět se vypráví, že přinutil managera Jerry Hellera k rozvázaní smlouvy za pomoci basebalové pálky). Ať už byly jeho metody jakékoliv tak Dr. Dre se v roce 1991 upsal Sugově labelu DeathRowRecords. Suge zároveň podepsal smlouvu s nakladatelstvím Interscope, které mělo zajistit distribuci Dreova solo alba, bible rapu 90.let a sooučasnosti, THECHRONIC. To se stalo jedním z neprodávanějších a nejvlivnějších alb všech dob. Na tomto albu se také poprvé a v plné kráse představil Dreův chráněnec a žák SnoopDoggyDogg. Další super trefou pro DRR bylo Snoopovo solo album ThaDoggystyle. To se později stalo učebnicí G Funku. Z DeathRow se téměř přes noc stává veleúspěšný a spolehlivý label, který bude fanoušky gangstarapu pravidelně zásobovat novými a novými CDčky.
V tu dobu se už naplno rozjeli Sugeovi trable se zákonem. V roce 1992 byl zatčen za napadení dvou rapperů, kteří prý bez jeho svolení použili v nahrávacím studiu telefon. Tím si vykoledoval několikaletoupodmínku. Souběžně s tím se odehrával i civilníspor mezi DRR a miamským rapperem Lukem (2 Live Crew). Suge se vydal do Miami na hip hopový summit, kde byl spatřen, jak si jen tak za pasem nosí střelnou zbraň. V příštím roce si Suge otevřel nočníklub v Las Vegas a pojmenoval ho Club 662. (662 - namačkáno na telefonu znamená MOB - jméno jeho gangu). Ten samý rok si vysloužil dalšípodmínku, i když se u soudu bránil tím, že je nevinný v kauze obchodovánísezbraněmi. O něco málo později se naplno rozjíždí jeho spor s šéfem eastcoastového labelu Bad Boy Records, Sean "Puffy" Combsem. Ten vrcholí, když Suge napadne Puffyho na předávání cen. Jediným pozitivem tohoto období byl fakt, že Suge nabídl zaplatit kauci za rebelského rappera Tupac AmaruShakura (2Pac), za to, že se 2Pac upíše jeho labelu. Tupac souhlasil a položil tím základní kámen pro první hip hopové double album - All Eyez On Me.
2Pac dočasně pomohl DRR a udržel je na výsluní i v době, kdy se veškerá produkce hip hopu začala přesouvat zpět na východ a vytvořila si svůj nový, hard corový styl. Zanedlouho ale potkala label katastrofa a to když se Dr. Dre rozhodl DRR opustit. Důvodem byli stupňující se gangsterské taktiky, které začali v kruzích DRR panovat. Dr. Dre si pak založil vlastní label. Samozřejmě, že následovala celá řada dissů mířená na osobu Dr. Dreho. Co se stalo pak už asi všichni dobře znáte. Tupac chtěl stejně jako Dre opustit DRR, ale bohužel to nestihl. 13.9.1996 byl zavražděn(7.9. byl postřelen a v nemocnici zemřel 13.9.), když jel spolu s Knightem z boxerského zápasu v Las Vegas. No a když pak o rok později byl zavražděn Tupacův přítel později "nepřítel" NotoriousBIG, spatřila světlo světa domněnka, že je Suge nějakým způsobem do obou vražd zapletený. Že vlastně obě vraždy objednal on, tu první aby Tupaca odklidil a tu druhou jako odplatu za Tupacovu vraždu, kterou podle Suge zorganizoval právě král New Yorku - Notorious BIG. Do dnešního dne není ani jedna vražda vyřešena. Suge pak navíc v interview řekl, že kdyby věděl kdo Tupaca zavraždil, tak že by ho stejně policii neprásknul (škoda, že se podobně nechovají i současní rappeři - 50Cent).
Videozáznam z LasVegas, kde Tupac spolu se Sugem sledoval boxerský zápas ukazuje bitku, do které byl zapleten člen gangu Crips, OrlandoAnderson.Ten by mohl být podle policie oním střelcem, který později ten večer Tupaca zavraždil. Fakt, že se Suge do bitky zapojil znamenal porušení podmínečného propuštění. Suge si ale nešel sednout natvrdo, tak jako by šel každý normální člověk. To ale odhalilo konflikt zájmů, protože soudce, který předsedal porotě měl od Suge pronajatý dům v Miami a jeho dcera si vesele nahrávala u DeathRowRecords. Nakonec byl Suge odsouzen k 9. letům, což předznamenalo pozdější pád DRR. V době, kdy Suge seděl byl jeho dům vykraden a policie později našla a zabavila u kanceláří DRR auto, které mělo být únikovým autem pro vraha Biggieho.
Suge byl propuštěn v srpnu 2001 poté, co si odseděl necelých 5 let a ihned se vrhnul do práce. Přestavěl a přejmenoval Death Row Records na Tha Row a začal hledat nové talenty. Pro zajímavost třeba podepsal smlouvu s Lisou "Left eye" Lopez jen pár dní před tím, než tragicky zahynula při automobilové nehodě. Na konci roku 2002 vtrhla policie znovu do domu SugeKnighta a do kanceláří ThaRow, kde hledala důkazy vedoucí k vraždě dvou členů gangu, s nimiž byl Suge ve spojení. Za to si vysloužil další čas za mřížemi, kde si ale dlouho nepobyl. Byl podmínečně propuštěn a musel si zbytek trestu odpracovat 200 hodinami veřejně prospěšných prací v hnutí proti gangům.
KAŽDÝ Z NÁS SI O TOHMLE VŠEM MŮŽE UDĚLAT VLASTNÍ OBRÁZEK. A AŤ UŽ BYL MARION SUGE KNIGHT ZAPLETEN NEBO NEBYL DO VRAŽD 2PACA A BIGGIEHO, JEHO PŘÍNOS PRO HIP HOP JE NEVYVRATITELNÝ.
Další fakta:
Otec: Marion Knight, Sr.
Matka: Maxine Knight
Manželka: Sheritha
Střední škola: Lynwood High School, Lynwood, CA
Univerzita: El Camino Community College, Torrance, CA
Univerzita: University of Nevada at Las Vegas -UNLV
Gang: Bloods
Časová osa:
1987 - pokus o vraždu, krádež auta
1990 - ublížení na zdraví
1992 - napadení
1996 - napadení
1996 - porušení podmínky
2002 - porušení podmínky
2003 - porušení podmínky
2005 - držení omamných látek - marihuana = porušení podmínky
2005 - postřelen
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mrdoš Mrdoš | 3. srpna 2011 v 12:09 | Reagovat

sry, ale nevíš, co je to konspirační teorie...dukazy sice neexistujou, ale sou tu fakta...ten člověk je jasnej zabil je voba

2 mrdoš mrdoš | 3. srpna 2011 v 12:18 | Reagovat

a si moc patetickej stačilo napsat, že NWA byly průkopníky gangsta rapu :-DDD

3 mrdoš mrdoš | 3. srpna 2011 v 12:26 | Reagovat

ty magore suge řek, že by ho neprásk jenom proto, že ten chlap, kterej střílel byl jeho člověk, vyjadřuje tim loajalitu k němu co do toho sereš 50centa si zdravej

4 mrdoš mrdoš | 3. srpna 2011 v 12:29 | Reagovat

normální člověk by to hlasil, protože to neni jak kdyz ti nekdo ve skole dá zářez tohle je vražda a je nutný to hlasit z toho duvodu aby další lidskej život nepřišel nazmar to nemá s práskáním nic společnýho ty si fakt mentál

5 mrdoš mrdoš | 3. srpna 2011 v 12:35 | Reagovat

sežeň si nejdřív informace a pak začni psát článek, debile...kdyby sis totiž dal tu práci a pořádně prostudoval beef WC vs EC zjistíš, že tenhlě člověk hip hop víc zkurvil než ho zvednul

6 mrdoš mrdoš | 3. srpna 2011 v 12:37 | Reagovat

sry, ale jak sem to tady průběžně čet, nakonec sem zjistil, že je to absolutní ztráta času tenhle článek je tak neskutečně zavádějící a vypadá to, že sugemu po večerech kouříš péro, když vo něm píšeš tohle :-DDDD

7 Inspectah Inspectah | 20. června 2012 v 0:13 | Reagovat

Eazy,Tupac,Biggie ty pomnreli v okruhu 2 rokov ale takáto kurva špinavá ta si otravuje tento svet ešte roky po nich.

8 KulCota KulCota | E-mail | Web | 30. července 2018 v 20:54 | Reagovat

Lump armpit brings inconvenience, pulls. To delay visit doctors should not. Lump under the muscle cavity may become dangerous illness. But most often it is consequences frequent use antiperspirants, non-compliance conditions personal hygiene, increased sweating. Redness triggers a close blouse, contaminated razor-affiliation, the virus.
<a href=http://armpit.info/a-painful-lump-in-the-armpit>lump under armpit hurts</a>  
Pain under the arm, inflammation, lump becoming warm? This is the abscess that should cut from the surgeon, after that drink medications. first stage treat solutions, antibacterial drugs. If the process switched to second stage, shown surgery.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama