Říjen 2006

DMX-Year Of The Dog Again

28. října 2006 v 12:18 | dirty man |  Download
heslo:year_of_the_dog

2pac -2pacalypse Now

27. října 2006 v 22:34 | dirty man |  Tupac
stahujte:2pacalypse Now1.Trapped

2.Soulja's Story

3.I Don't Give A F-ck

4.Violent

5.Words Of Wisdom

6.Something Wicked

7.Crooked Ass Nigga

8.If My Homie Calls

9.Brenda's Got A Baby

10.Tha' Lunatic

11.Rebel Of The Underground

12.Part Time Mutha

2pac -Hit'em up

26. října 2006 v 16:35 | dirty man |  videa k přehraní


Ll Cool J-životopis

22. října 2006 v 21:51 | dirty man |  životopisy
Datum narozeni:14.01.1968
Místo narození:Bay Shore, Long Island, New York, USAZnamení:Kozoroh

LL Cool J je herec, hudebník a literární autor. Během své kariéry získal dvě Grammy a ocenění NAACP Image Award. Smith je prvním rapovým hudebníkem, kterému se podařilo vydat šest po sobě následujících desek, z nichž se každá stala multiplatinovou, a zároveň nahrát 6 zlatých singlů.

V roce 2003 vydal své desáté album Ten. Smith si zatím naposledy zahrál v romantické komedii Garyho Hardwicka Deliver Us from Eva, ke které také složil hudební doprovod. Hrál také v nadcházejícím filmu Rennyho Harlina Mindhunters, ve kterém se objeví s Valem Kilmerem a Christianem Slaterem. Zahrál si také ve filmu Útok z hlubin, ke kterému složil dvě písně.

Soundtrack k filmu spoluprodukovala jeho společnost Rock the Bells. K jeho dalším filmům patří Vítězové a poražení, Rollerball, Kingdom Come, Právo silnějšího, Halloween: H20 a Hračky. Hrál také v sitcomu In the House. V roce 1997 vydal svou autobiografii I Make My Own Rules a nedávno vyšla jeho první knížka pro děti And the Winner Is…

Nové záhlaví!!!!!

21. října 2006 v 21:33 | dirty man |  Ankety
Hlasujte v anketě a pište komentáře.


Dlouho očekávané album od Tupaca

14. října 2006 v 23:45 | dirty man
Ať už se Makaveli v hrobě obrací, nebo ne, jisté je jedno, na prodejní pulty si to co nevidět zamíří další album podepsané jeho jménem. Jednoduchým názvem "Pac´s Life" opatřený počin by měl vylézt z útrob Amaru Entertainment jednadvacátého listopadu a tipuji, že stejně jako jeho většina posmrtných záležitostí včetně "Loyal To The Game", "Resurrection", "Better Dayz", "Unitl The End Of Time", "Still I Rise", či "R U Still Down? (Remember Me)", jimž se podařilo dosáhnout na platinu, nezůstane o mnoho pozadu ani dotyčná novinka.

Ostatně, díky účastí současných hvězd a hvězdiček k tomu má všechny předpoklady. V prvním singlu "Untouchable" se nechal ve Swizz Beatzově beatu slyšet Krayzie Bone, pod druhým, titulním trackem "Pac´s Life", je pro změnu podepsáno duo T.I. a Ashanti. A co tam máme dále? Snoop Dogg, E-40, 50 Cent, Young Buck, Papoose, Akon a další.

Tupac Shakur, jenž už mezi námi není více než desetiletí, a který by měl dnes pětatřicet let, je zapsán v Guinnessově knize rekordů jakožto nejprodávanější interpret hip hopové historie. Nahrávek s jeho hudbou se totiž celosvětově prodalo přes 73 milionů. Nekonečný příběh pokračuje...

TrackListing:
1. Pac's Life (feat. T.I. and Ashanti)
2. Dumpin (feat. Papoose)
3. What's Next
4. Fade Me (feat. R. Kelly)
5. Soon As I Get Home (feat. Chamillionaire and Akon)
6. Untouchable
7. Watch Ya Mouth
8. Til I C L.A.
9. If There's A Cure (I Don't Want It) (feat. Snoop Dogg and The Outlawz)
10. Play Ya Cardz Right (feat. E-40 and DK)
11. Street Life (feat. Snoop Dogg and Zola)
12. 21 Gun Salute (feat. 50 Cent and Young Buck)
13. When Nobody Lovez Me
14. Watch Ya Mouth (Ron Browz Remix)
15. Untouchable (Swizz Remix) (feat. Bone Thugs-N-Harmony)
16. Play Ya Cardz Right (Kanye Remix) (feat. Kanye West and GLC)

Mazaradi FOX se upisuje G-Unit Records

8. října 2006 v 15:25 | dirty man |  G-UNIT
Rapper Mazardi FOX se upisuje labelu G-Unit Records, který se tak opětovně rozšiřuje. Dokonce už i nahrál s 50 Centem skladbu, která se jmenuje Pop Heaters (poslech zde).

Beyoncé Knowles-životopis

6. října 2006 v 19:55 | dirty man |  životopisy
Datum narození:
04.09.1981

Místo narození:Houston, Texas, USA

Znamení:PannaŽivotopis
Beyoncé začala svou hereckou kariéru v sedmi letech, když potkala LaTaviu Robersonovou na konkurzu pro dětskou skupinu. Její sestřenice Kelly Rowlandse k nim brzy přidala. Nakonec bylo trio mladých zpěvaček doplněno o čtvrtou členku LeToyu Luckett a tak se pomalu formovala dívčí skupina Destiny's Child. Vedoucí Music World Management's Matthew Knowles, který je otcem Beyoncé a zákonný opatrovník Kelly se stal jejich manažerem.

Dívky prošly přes různé hudební styly a pěvecké směry, až se oficiálně v roce 1995 rozhodli prorazit jako Destiny's Child. Po několika vystoupeních v okolí Houstonu, se skupina objevila v populárním televizním pořadu pro hledání nových talentů "Star Search" (Hledání hvězd). Přestože nevyhrály soutěž, podařilo se jim získat smlouvu s Columbia Records.

Jejich prvním hitem byl singl "No, No, No", který vydaly v listopadu 1997. Stejný rok přišlo na svět první album a jmenovalo se Destiny's Child. Album mělo obrovský úspěch v Evropě a proto zde skupina uskutečnila velké turné. Jestliže se o prvním albu dalo říct, že bylo poměrně úspěšné, tak o druhém se muselo říct, že bylo obrovským trhákem. Album "The Writing's On the Wall" (1999) se stalo 8x platinové v USA, získalo 2 nominace na Grammy a celosvětově se ho prodalo více než 10 miliónů. Z alba se použily písničky pro soundtracky k filmům Proč se blázni zamilují "Why Do Fools Fall In Love?" a Romeo musí zemřít "Romeo Must Die".

Přestože se skupina zdála jako dokonalá, která nemá žádné problémy, opak byl pravdou. V březnu 2000 členky LeToya Luckett a LaTavia Roberson oznámily, že opouštějí skupinu. Později se ukázalo, že obě členky byly nespokojeny s manažerem Matthewem Knowlesem. Přesto se skupina snažila zachovat celistvost a proto tyto dvě členky byly nahrazeny Michelle Williamsovou a Farrah Franklinovou.

Právě, když se zdálo, že Destiny's Child má své problémy za sebou, tak Farrah Franklinová po 5 měsících skupinu opustila. Nakonec teda skupina zůstala ve třech a dokončila své třetí album Survivor (2001). Úspěch tohoto alba byl vyrovnaný s předchozím a stalo se celosvětově multi-platinové.

Beyoncé také začíná svou hereckou kariéru nejprve v televizním filmu "Carmen: A Hip Hopera" a následně ve filmové komedii Austin Powers - Agent 003 "Austin Powers in Goldmember". V roce 2003 si zahrála hlavní ženskou roli ve filmu "The Fighting Temptations", kde hlavní mužskou roli ztvárnil Cuba Gooding Jr..

Raekwon se upsal Aftermath. Polovina produkce v rukou Dr. Dre!

5. října 2006 v 16:43 | dirty man |  Wu-Tang Clan
Před několika měsíci se ven dostala informace, že by se Raekwon měl přidat k Aftermath. Každý ale ví, že dneska slovo neznamená nic, takže co je psáno, to je dáno a už je dáno, že Rae patří Aftermath.

The Chef tedy na Dreho labelu vydá placku s názvem Only Built For Cuban Linx 2. Původně se měla deska dostat do obchodů ještě v tomhle roce, ale Raekwon se rozhodl vychytat ještě poslední mušky, takže už to je velmi nepravděpodobné, že se dočkáme alba do Vánoc.

Jak už jsem předznamenal, o polovinu produkce se postará šéf Aftermath - Dr. Dre a další polovinu si vezme na starosti bratr z Wu-Tang Clanu - RZA.

Za hosty si Rae přizve určitě další z Wu Family.

Kombinace Dre - Raekwon bude určitě zajímavá, nechme se překvapit...

50 cent - Bulletproof

4. října 2006 v 16:14 | dirty man |  Download

Ghostface hovoří o budoucnosti Wu-Tang Clanu

1. října 2006 v 22:09 | dirty man |  Wu-Tang Clan
Wu-Tang Clan může znovu nahrávat společně pod jednou střechou..pakliže si tedy jeho členové vyřeší své osobní rozdíly. Toť citace jednoho z nejaktivnějších členů a největších stylerů clanu v jedné osobě Pretty Toneyho. Když dojde na skupinové "sessions" co se nahrávání týče, někteří členové členové staten islandské party podle něj nejsou dostatečně produktivní. "Certain members is comfortable, and certain members is not comfortable with the group dynamic".

Každý ví, skupina jako celek nevydala nový materiál již takřka pět let a všech devět zakládajících členů od té doby pracovalo jen a pouze na svých postranních sólo projektech. Ghostface, který v počátcích kariéry vystupoval s bílou maskou, jíž byl ovšem nucen vzhledem ke srozumitelnosti sundat, prohlásil, že o "reuninonu" se obzvláště po Ol´ Dirty Bastardově smrti z listopadu ´04 hovořilo velmi nahlas, nicméně i když to tehdy ještě ovoce nepřineslo, dveře jsou otevřené i nadále. "If we can really come together and ... put aside all the differences that we had, then we could make a Wu-Tang album. We gotta square up a lot."

Když se před několika dny kvůli stejné věci sešli i Method Man s Bobby Steelsem a vzhledem k tomu, že letos nedošlo k ani jednomu sólovému propadáku (spíše naopak), který se nedá očekávat ani od The Chefa, klidně bych se nebál pro termín návratu použít i letopočet 2007...

Mimochodem, když už jsem zmínil jeden z pilířů základní sestavy WTC, k jeho osobě je třeba říci, že "Only Built 4 Cuban Linx II" nevyjde u Wu Music Group, jak bylo původně anoncováno, nýbrž na Aftermath Entertainment.

Finální studiové album Ol´ Dirty Bastarda na dohled

1. října 2006 v 22:07 | dirty man |  Wu-Tang Clan
Loni vyšel mixtape "Osirus", živáč "Free To Be Dirty! Live" a také rekapitulující kompilace "The Definitive Ol´ Dirty Bastard Story" a LP "A Son Unique", údajně definitivně poslední studiové album od "zlobivého dítětě" Wu-Tang Clanu, dorazí po pár odkladech prostřednictvím Damon Dash Music Group 7. listopadu. CD se dostane do obchodů přesně týden před "výročím" rapperova úmrtí, k němuž došlo 13. listopadu roku 2004 ve studiu 36 Chambers na Manhattanu pouhé dva dny před jeho šestatřicátinami. Jak známo, bývalý člen All In TogetherNow, jehož party nechyběly na letošních deskách Fishscale" či "4:21..The Day After", a který rok předtím podepsal nahrávací kontrakt s Roc-A-Fella/Def Jam, doplatil na nešťastnou kombinaci kokainu a léku proti bolesti, které vedly k infarktu.

Co nás ale čeká na desce, jež v různých verzích brázdila po síti již dobrého půl roku zpět? "All-star" sestava je samozřejmostí. Brooklynskému rodákovi Big Baby Jesusovi šili beaty na míru například The Neptunes, Rockwilder, DJ Premier, či RZA, který za Wu-Tang společně s Raekwonem, Method Manem a Ghostfacem reprezentuje i vokální stránku věci. Mezi ostatními jmény je pak možno najít Macy Gray, N.O.R.E., Missy Elliott, Pharrell Williams a Fame z M.O.P.

Tracklisting:
1. Lift Ya Skirt - Missy Elliott, Ol' Dirty Bastard
2. Pop Shots - Lil' Fame, Ol' Dirty Bastard
3. Operator - Clipse, Ol' Dirty Bastard, Pharrell Williams
4. Back in the Air - Ghostface Killah, Ol' Dirty Bastard
5. Work for Me - Young Chris, Ol' Dirty Bastard
6. Odb Dont Go Breaking My Heart - Missy Elliott, Ol' Dirty Bastard
7. Stomp - RZA, Ol' Dirty Bastard
8. How Ya Feelin - Ol' Dirty Bastard
9. Intoxicated - Method Man, Macy Gray, Ol' Dirty Bastard, Raekwon
10. Dirty & Grimey - N.O.R.E., Ol' Dirty Bastard
11. Danger Zone - Joe Budden, Ol' Dirty Bastard
12. Skrilla - RZA, Ol' Dirty Bastard
13. Dont Hurt Me Dirty - Ol' Dirty Bastard

Gza-životopis

1. října 2006 v 21:48 | dirty man |  životopisy
Gary Grice skor znamy ako GZA the Genius sa narodil v roku 1966 v Brooklyne, kde vsak nezostal, pretoze zil vo fsetkych castiach New York-u a to hlavne v Bronx-e a Staten Island-e znameho ako Shaolin. Jeho triumf sa nezrodil za jednu noc. Ako 11-rocny chlapec sa rad tulal dole stvrtou Staten Islandu az ku kompe na ktorej sa prevazal do Manhattanu. Toto cestovAnie bolo uz v roku 1977 zvlastne. V meste kde dominovali rychle podzemne drahy metra a krkolomny soferi ktory to valili naplne cez uzke ulicky betonovej jungle, bola tato cesta cestovania pohodlna a metodicka, ktora ponukala chlapcovi sancu premyslat o jeho postaveni vo svete. A bolo to prave na kompe z ktorej si nevsimal drahe mrakodrapy Manhattanu, kde si vymyslel svoje meno Genius.
Zmeny medzi rodinymi prislusnikmi viedli k tomu ze chodil casto zo Staten Islandu do SoundwiEv Projects v Bronx-e. Toto miesto bolo zmala tych, kde zacinajuci hip-hop zapustal korene. Zvedavost po slovach a poetike ho posadla este predtym nez vydal svoj breakbeat. Ako chalan, pravidelne cesty k miestu zrodenia hip-hop-u mu umoznovali pristup k prvym rap-ovym vykonom o ktorych jeho kamarati v Staten Islandu iba poculi. Ako sa vzdy vracal do Staten Islandu tak vychutnaval zablesky skutocneho hip-hop-u ktoreho bol svedkom a ako mnoho usilujucich sa MCs tych cias pamatal si otacanie fraz, slov avytvaranie rymov ked sa vratil spet do svojej crew kamosov.
Tato crew pozostavala este z dvoch mladsich Geniusovych bratrancov ktory sa taktiez delili o zaujem novej kultury hip-hop-u. Hoci v tych casoch "isli" s inymi menami, Prince Rakeem aka RZA a Ol' dirty bastard boli uz oddanymi studentmi rymovej "chuti". Niekedy ich GZA bral zo sebou to Bronxu aby videli tu skutocnu vec a naspat ked sa vracali tak praktizovali hadzanie rymov jeden na druheho pod vedenim starsieho bratraNca. "Ucil som RZA, RZA ucil Dirty-ho a takto to bolo", hovori GZA.
Takto to bolo pre mladeho muza, ktory zaznamenaval ranne roky hip-hop-u skusajuc najst pre seba meno "tam vonku". Unikajuci ciel mat nahravaci kontrakt a rastuca popularita hip-hop-u drzala Geniusa ako oddaneho ziaka tohto remesla. V skorych rokoch 80' odisiel z rodinou zo Staten Islandu do inej casti mesta. "Zil som v kazdej stvrti. Videl som MCs ako celok. Poznam kazdy zadny roh, kazdy kratky kusok tejto sracky. Poznam celu tuto sracku, preto ma volaju hlava. Zdolal som vsetky tie vyjebane styly". Medzitym sa dali dokopy s manikom Melquan-om (Shabazz). Mal malu produkcnu spolocnost. Chodili s nim na party a urobili par manazmentskych kuskov. V roku 1989 GZA/Genius podpisal zmluvu s Cold Chillin' Records a vypustil svoj debutovy album v roku 1991 Februar 19-steho. Hoci tato nahravka mala pevnu produkciu od Easy Moe Bee-ho, tento obchod (zmluva) naucil Geniusa ,ze je aj vesci uspech ako len vydat album. "Zacal som vidiet aj druhu stranu priemyslu. Nahral som album plny skutocneho hip-hop-u, ale Cold Chillin' boli ako "Chceme nieco komercne". Mlady naivny a rad ze pocuje svoju hudbu v radiu suhlasil s podmienkami spolocnosti a natocil kus z nazvom "Come do me", R&B stylovy kus, ktory Cold Chillin' vydali v 1991 ako prvy singel. "Bol to omyl, jeblo mi to cele do xichtu. Nelutujem ze som to spravil, ale nepomohlo to mojej kariere". Album "Words from the Genius" bol obrovskou komercnou katastrofou. Predalo sa iba 11,000 kopii + dodatok 21,000 kopii, ktore sa predali v roku 1994, kde sa skladba "Come do me" nahradila s "Pass the Bone" kde GZA rapoval z RZA. GZA mal dve moznosti: ostat v Cold Chillin' "Jebat sa cez tu sracku kazdy den", hovori GZA, alebo ist podla seba. Po tej skusenosti to bolo jasne. "Ak niekedy podpisete zmluvu, je to ako keby ste predali dusu diablovi", hovori GZA. Ked konflikt so spolocnostou vyvrcholil v neuspech albumu, GZA zacal prehodnocovat svoje prednosti. "Zacal som sa pozerat Do zrkadla a hovoril som si, ved na albume nebol ani RZA ani Dirty ani Method Man".
Zhnuseny ale neporazeny sa vratil k svojim korenom v Shaoline kde sa dal dokopy opet s RZA, ktory mal uz tiez skusenosti z Tommy Boy, u ktorych sa mu nepodarilo presadit s albumom "Ooh I love you Rakeem", pretoze sa hradili s tym ze maju "De La Soul". "RZA vsak vstupil s napadom", hovori GZA. "Vsetci dali po 100 dolacoch a ostatne je uz historia".
Je jasne, ze historia nikDy nezabudne na Wu-Tang Clan (pred Wu-Tang bola skupina zvana "All in together now" ktora pozostavala z GZA,RZA a Dirty") a ich silny debutovy singel "Protect ya neck". Vo svojej casti rapuje GZA o nezhode s Cold Chillin'

Wu is too slammin for these Cold Killin labels
Who ain't had hits since I seen Aunt Mabel
Be doin artists like Cain did Abel
Now They money's gettin stuck to the gum under the table
That's what ya get when ya misuse what I invent
Your empire falls and ya lose every cent...

Uryvok z "Protect ya neck"/Enter the Wu-Tang (36 chambers)

Tato crew plna talentu ukazala hip-hop svetu co skutocny uspech znamena. Nahranim, tlacenim a distribuovanim ich vlastnej nahravky, Wu-Tang prepisal pravidla a vynasiel silu v kolektive-ktora viedla k vydaniu platinoveho albumu "Enter the Wu-Tang (36 chambers)" pod Loud/RCA. "Wu-Tang, jednate tu s deviatimi individuami, kde kazde z nich ma uzasny styl", hovori hrdo GZA. "Bratia sa poflakuju, a my sme spravili vlastnu spinu, urobili sme z toho konstruktivnu sracku, kazdy dal do toho pozitivum. A my stale staviame, kamo. Tato sracka krmi tak vela ludi." hovori GZA.
Jendo-nahravaci kontrakt s Loud umoznil deviatim Clenom ukazat sa solo. GZA vydal "Liquid Swords" co sa povazuje za hip-hop klasiku a je najlepsim Wu-solo albumom ktore vydali (Method Man-Tical, Dirty-Return to the 36 chambers, Raekwon-Only built for Cuban Linx...,Ghostface Killah-Ironman). S uspechom pripisanim Geniusovi sa teda GZA zaostril na "Liquid Swords". Nazov predstavuje filozofiu Wu-Tang. Ako GZA vysvetluje: "Je to mecovi styl rymovania. Wu je cesta, Tang je sleng a Clan ako rodina. Jazyk je mec. Mudrost je ako voda, slova su ako voda. LiqUid Swords su len otom byt lyricky ostry s jazykom". I ked Geniusove logo predstavuje pokracovanie Wu-Tang stylu s "G" logom, ktorym je vlastne znak Wu ale je na stranu (vid vpravo hore), spravil Wu-Tang este znamejsim ako aj Method-ov obrateny Wu-Tang znak.Po uspesnom albume "Liquid Swords" prisiel ocakavany "Wu-Tang Forever". Potom nasledovala opet prestavka az nakoniec prisiel treti Geniusov album "Beneath the Surface".
S jeho karierou na spravnej ceste a jeho zivotny sen uSkutocneny, Genius nezabudol na ciste hodnoty tych noci plnych hip-hop snov na kompe. "Pocul som, ze LL Cool J povedal pred rokmi, keby som nemal kontrakt aj tak by som rymoval. To iste citim aj ja. Je to vo mne od prirody. Milujem to viac ako cokolvek ine, milujem rymovanie", hovori GZA.
GZA je dost zamestany a pritom ma este zenu a dve deti, dcerku 11 a syna 7, ale inac hovori ze je ozeneni s prirodou. "Najlepsia cesta k uspechu je ak ludia hovoria ze sa im lubi to co robite,alebo im to pripomina cim presli aj oni". Na otazku co bude robit za 20 rokov (ma 34 rokov) odpovedal zo smiechom: "Stale robit treky, rymovat a sracky okolo". Ale po chvili zvaznel a dodal (toto som fakt nemohol prelozit lebo o filme o ktorom hovori nepoznam ale hovori tam ze ako skonci kariera Geniusa) You ever seen The Five Heartbeats?" he says. "Remember when they was at the picnic at the end? I'ma be on that-laid but and kickin' it." Which would be a fitting end to the career of a genius Slovnik hovori : GENIUS Osoba majuca vynimocnu kapacitu intelektu, talentu a kreativnej sily.
Napriek uspechom z Wu-Tang ako aj solo umelec je stale prenasledovany duchmi pomsty z cias Cold Chillin'. "Niektory ludia su: Oh si dole z Wu??, a ja som ako: Dole z Wu?, Ja som Wu!". Dodava: "Vidia ze mam album vydany este pred Wu-Tang a myslia ze som sa k nim zahakol, ale my sme rodina", hovori. "Vsetci sme vyrastali spolu. Method Man a vobec vsetci boli tu (v studiu) ked somnahraval moj prvy album".