Červen 2006

Chingy-životopis

28. června 2006 v 21:05 | dirty man |  životopisy
apper Chingy se narodil 9.3.1980 v St. Louis, ve státě Missouri. Chingy, pravým jménem Howard Bailey, začal rapovat už v ranných 90. letech a je často označován jako následovník Nellyho a Ludacrise, tedy jinými slovy dvou největších hvězd Dirty South.
Ve svých písních často zmiňuje St. Louis a vidí sám sebe jako reprezentanta města odkud pochází. Jeho hra se slovy a jejich záměrné komolení jako "there" [thurr] a "here" [hurr, her] se staly běžnou součástí přízvuku černé komunity v St. Louis.

"Vyrostl jsem na hudbě Michaela Jacksona, Marvina Gaye a The Temptations. Hudba mi pomáhá přemýšlet a nutí si jí užívat. Chci, aby mi pomohla se vyjádřit, stejně jako pomáhala umělcům přede mnou. Vyjadřovat hudbou své názory mi připadá jako dobrý nápad." říká o sobě Chingy.

Chingy, ovlivněný LL Cool Jem, Run DMC, DJ Quikem, Snoop Doggem, Nellym a Ludacrisem, si svými schopnostmi pomalu budoval pozici v oblasti rapového undergroundu St. Louis a se svojí skupinou Without Warning pustil do oběhu několik nezávisle vydaných CD.
Ty zaujaly rappera Ludacrise a společně se svým manažerem Chaka Zulem Chingyho rychle upsali pod svůj label Disturbing Tha Peace. Chingyho první singl Right Thurr následoval těsně poté.
Right Thurr je typický party track a velkého ohlasu dosáhl nejprve v klubech převážně na jihu, ale velice rychle se objevil i na horních příčkách hitparád. Prakticky přes noc se stal hymnou léta 2003.
Po singlu Right Thurr na sebe Chingyho debutové album nenechalo dlouho čekat. CD nazvané Jackpot se dostalo na pulty obchodů v létě 2003. Následovaly další singly - One Call Away (featuring Jason Weaver) a Holidae Inn (featuring Ludacris a Snoop Dogg), které se dočkaly velkého ohlasu na hudební stanici MTV.
Velká část písní z LP Jackpot je zaštítěna produkcí od Trak Starz a skvěle se doplňuje s texty svého interpreta. Netrvalo dlouho a Jackpot se stal třikrát platinovým.
Na úspěch svého prvního alba Chingy navázal o necelý rok později albem Powerballin. To se v krátké době stalo též platinovým. Jeho hlavním singlem byl song Balla Baby.
Chingy má v současné době menší konflikt s Nellym, který se o singlu Right Thurr zmiňuje v jednom tracku na CD Sweat a připravuje třetí LP, které by mělo pod názvem Hoodstar spatřit denní světlo na jaře roku 2006.

CO BYCH MEL ZMENIT???

22. června 2006 v 21:53 | dirty man
Piste komentare co bych mel zmenit nebo pridat na svoji stranku.A hlavne hlasujte v ankete.

Mos Def-životopis

20. června 2006 v 19:58 | dirty man |  životopisy
Narodil se 11.12. 1973 v Brooklynu, New York. Mos Def, vlastním jménem Dante Smith, tíhnul k umění už v mladém věku, kdy exceloval jako herec. Když dokončil střední školu, začal účinkovat ve spoustě televizních rolí, nejvíce však v krátkodobých sériích Billa Cosbyho. Brzy byl však životem herce znechucený, tak se začal věnovat rapu. Jeho účast na písních od De La Soul (Big Brother Beat) a Da Bush Babees (S.O.S.), které vyšly v roce 1996, odstartovala jeho rapovou kariéru.
O rok později nahrál svůj první singl pro Royalty Records, nazvaný Universal Magnetic. Od tohoto okamžiku se věci začaly hýbat správným směrem.
Nejprve přešel k Rawkus Records, kde okamžitě začal pracovat na svojí dlouhohrající desce, společně s podobně smýšlejícím rapperem Talibem Kwelim a producentem DJ Hi-Tekem. Výsledkem bylo album Mos Def & Talib Kweli Are Black Star, které se stalo jedním z nejdiskutovanějším alb své doby. Album bylo založené na poctivých beatech, vynikající lyrice obou rapperů a svým sociálním a duchovním uvědoměním, stejně tak jako částečným politickým zaměřením ohromilo spoustu lidí a převyšovalo většinu tehdejší hudební produkce.
O rok později Mos Def vydává své první sólo album - Black On Both Sides, které se téměř okamžitě po vydání zařadilo mezi klasiky žánru.
Rapové skupiny jako A Tribe Called Quest, De La Soul a Brand Nubian - méně známé jako seskupení Native Tonque - předešlé roky připravovaly společnost pro sociálně uvědomělou, přemýšlivou hudbu a spíše oslavovaly svůj africký původ než gangsterskou kulturu posledních let.
Přesto tito umělci na konci 90. let začali pomalu ztrácet přízeň společnosti. Mos Def se ale ukázal jako mladý, charismatický, patrně schopný a ochotný dědic jejich odkazu.
Každý, kdo slyšel jeho práci, kterou odvedl pro label Rawkus, musel uznat, že Mos Def je něco na způsob spasitele. Ryzí, opravdový MC v době plné gangsterských póz. Automaticky byl korunován králem nástupců Native Tonque. Vedle Mos Defa mezi ně patří i Talib Kweli a Common.
Po dokončení Black On Both Sides se Mos Def ale - ať už z důvodu hypu, tlaku nebo pozornosti médií - začal namísto rapu věnovat jiným činnostem.
Od roku 2000 se objevil v několika celovečerních filmech (Monster's Ball, Bamboozled, The Italian Job ) a dokonce strávil nějaký čas na Broadwayi - hra Topdog/Underdog, ve které účinkoval. Hra vyhrála Pulitzerovu cenu. Současně s těmito činnostmi pracoval na projektu Black Jack Johnson, při kterém spolupracoval s několika ikonami černé hudby - klávesistou Berniem Worrellem (Parliament/Funkadelic) , bubeníkem Willem Calhounem (Living Colour) a basistou Dougem Wimbishem (The Sugarhill Gang, Grandmaster Flash, Living Colour).
Tento projekt si dal za cíl opět zkultivovat rockovou hudbu, hlavně rap-rockové hybridy jako jsou např. Limp Bizkit, jejichž frontmanem Fredem DurstemMos Def otevřeně pohrdal. Mos Def doufá, že se svojí skupinou osvěží rockovou hudbu a během posledních několika let podnikli několik menších vystoupení.
V roce 2004 vydal Mos Def druhé album pojmenované The New Danger. Album obsahuje osmnáct písní a v naprosté většině se objevuje i skupina Black Jack Johnson.

Stahujte album G-UNIT!!!!

20. června 2006 v 19:43 | dirty man |  Download
G-unit-2006 big business kliknete na odkaz a potom staci jen cekat par sekund a samo vam to nabehne!!!


Lil Eazy zadržen....zbraně....násilí !!!

15. června 2006 v 22:48 | dirty man
Lil Eazy, syn legendárního Eazy-E, byl zatčen za nepovolené držení zbraní, což je poslední dobou mezi rapery a jejich kumpány celkem běžný úkaz.

Los Angeleský šerif dostal hlášení od řidičů, že Lil Eazy a několik dalších mužů ohrožují provoz a chovají se nepřístojně. Když policisté dorazili na místo našli u Lil Eazyho v autě několik nepřihlášených střelných zbraní. Spolu s ním byli zadrženi ještě další dva muži, jeden kvůli držení nepřihlášené zbraně a druhý, lidově, za kecy.

Hip Hop shopy

15. června 2006 v 22:43 | dirty man |  Hip Hop shopy
BBARAK SHOP

GANGSTAR

BOOMBAP

Vsechny tyhle shopy jsou v Praze az na GANGSTAR ,kterej je v Brně!!!!!!

Omluva

14. června 2006 v 22:19 | dirty man
POSLEDNI CLANEK SE NEJAK POSRAL, TAK SE OMLOVAM.SORRY

2pac - filmografie

14. června 2006 v 22:17 | dirty man
Asi všichni víme že Pac byl i herec, a to dobrej, tady vam nabídnu nějaký ty filmy co natočil, nebudu je tady nějak moc recenzovat, prostě je vyjmenuju a vy si je přeberte. Takže…
JUICE - V tomhle filmu je Pac součástí jakéhosi gangu co vezme spravedlnost svojí čtvrti do svejch rukou, tomu říkaj Juice.

POETIC JUSTICE - Tady v tom filmu si 2Pac zahraje poštáka kterej si behěm cesty na nějakou konferenci začne rozumět s holčinou která je v depresích protože viděla vraždu na kterou se snaží zapomenout pomocí opuštění školy a touto cestou.

ABOVE THE RIM - Pac tady hraje grázla co hraje basket a chce bejt dobrej, asi jako jeden hlídač v jeho škole kterej je bejvalou hvězdou basketu.Do toho se zaplete i Pacovo bratr kterej je vycházející hvězda. To vše se nakonec nečekaně zvrátí.

BULLET - Tohle je tipickej gangsterskej film ve kterym jde o respekt.

GRIDLOCK'D - Pac a jeho kámoš se zapíšou do protidrogového léčení potom co se jejich kámoška předávkovala a zemřela. To vše jim ale někdo pořád maří.


GANG RELATED - Tady si Pac zahraje parťáka poldy se kterym zabijou nechtěně chlápka kterej je náhodou agent. Vše se snaží zastřít ale není to lehký a nevyplatí se jim to.


2pac-životopis

14. června 2006 v 21:54 | dirty man |  životopisy
Narodil se 16. června 1971 v Bronxu, New York. Jeho matka Afeni Shakur ho porodila jenom dva měsíce po návratu z vězení. Jeho otec byl Billy Garland nebo kluk známý jako 'Legs', ale to se nikdy nikdo nedověděl. Jako dítě zažil 2PAC hodně stěhování. Nejdříve z Brooklynu, New York do Baltimoru, kde začal chodit do školy . Jeho učitel byl překvapen jeho nadáním . . Poté se přestěhoval na západní pobřeží do Oaklandu, Kalifornie, kde se poprvé setkává s rapem. S jménem 'MC New York', rapuje 2PAC v okolí Bay Area se skupinou ´Bay Area MCs´. Aby se stal slavným musel se objevit po boku slavné skupiny. To se mu povedlo účinkováním ve videu 'Same Song' skupiny Digital Underground z jejich desky 'This is an EP Release'. Po tomto vystoupení podepisuje smlouvu s labelem Interscope.
Rok poté v roce 1991 vychází joho debut: '2Pacalypse Now'. Nebylo zcela revoluční, ale některé songy jako 'Brenda's got a Baby' byly velmi originální, na rozdíl od jiných raperů. V říjnu 1991 se Tupac dostal poprvé do křížku se zákonem. Tvrdil, že jej policista napadl za neopatrnou jízdu a žaloval od oaklandské policie 10 milionů dolarů odškodného.Nastalo ale více problémů naž si 2PAC myslel, když se ukázalo, že jeden raper zabil strážníka policie, protože před činem poslouchal jeho LP '2Pacalypse Now'. Vicepresident USA Dan Quayle žádal stáhnutí desky z prodeje, ale jeho prosba byla ignorována. V roce 1993 získáva ohromnou popularitu díky albu 'Strictly 4 My N.I.G.G.A.Z.' Deska se ze začátku málo prodávala, prvním singlem byl 'I Get Around', dalším singlem však byl kultovní 'Keep Ya Head Up' a album se rázem stává zlatým. Tupac v té době účinkuje ve svém již druhém filmu 'Poetic Justice' spolu s Janet Jackson. Rok 1993 je pravděpodobně rokem kdy se Tupac vymkl jakékoliv kontrole.
V březnu 1993 je odsouzen k 15 dnům za udeření režiséra svého videoklipu Allena Hughes´e v L.A. Poté v dubnu na 10 dní v Michiganu za udeření dalšího rapera basebalovou pálkou. A v říjnu je zatčen v Atlantě za střelbu po dvou hlídačích. Tresty byly později zrušeny. V listopadu 1993 je Tupac obviněn, že sexuálně obtěžoval svoji fanynku v hoteleovém pokoji v New Yorku a v dubnu 1994 je zatčen za držení zbraně a marihuany v L.A. Takže když vyšel jeho další film 'Above The Rim', ve kterém exceloval spolu se stejnojmenným soundtrackem, bylo již jméno Tupac Shakur dostatečně známé. V mezičase čekání na soudní verdikt , bylo po Tupac´ovi pětkrát vystřeleno v nahrávacím studiu. Dodnes není jasné kdo stál za touto střelbou, ale 2PAC si byl jistý, že to byl Notorious B.I.G. a Puff Daddy. Den poté byl odsouzen na rok a půl do vězení.
Během doby za mřížemi vycházejí dvě alba. První je jeho skupiny Thug Life. Druhé LP 'Me Against the World' obsahovalo vinikající tracky jako např. 'Dear Mama' napsaná jeho matce, která získala cenu Gramy. V říjnu 1995, po osmi měsících ve vězení, nabízí Suge Knight 2PACovi, že Knight/Death Row Records zaplatí 1 400 000 dolarů kauece a Tupac podepíše smlouvu labelu Death Row. Tupac souhlasí a začíná připravovat první rapové 2-CD 'All Eyez On Me'. 'All Eyez On Me' zlomilo řadu rekordů. Prodej přesáhl hodně přes hranici šesti platinových desek, stal se druhým nejlépe prodávaným dvojcédečkem v historii (druhým po Beatles). Po tomto LP účinkoval Tupac ještě ve třech filmech, ´Gridlock'd', 'Bullet' spolu s Mickey Rourkem a 'Gang Related'.
Tupac nasedá spolu se Sugem Knightem (jeden s producentů Death Row) do robustního BMW 750 IL a opouští v záblescích blesků fotoaparátů novinářů Las Vegas Center Dome. S křižovatky se vyřítí bílí cadillac. V něm podle svědků jedou 3 černí muži. Padne několi výstřelů. Tupac je těžce raněn. Cadillac ujíždí a ve vzniklém davu nastává panika. Suge jede s těžce raněným Tupacem za doprovodu dvou policejních aut do Las Vegaské kliniky. Během jízdy "Tupac ještě komunikuje. V nemocnici jde Tupac ihned na operační sál. Upadá do trvalého stavu klinické smrti . O sedm dní později je na žádost jeho matky a nalezené poslední vůle odpojen od přístrojů. Následný den je spálen v krematóriu. Identita útočníků je k dnešímu dni neznámá. Nikdo Tupaca od chvíle kdy ho Suge odvážel do nemocnice neviděl. Nikdo se nikdy o případ podrobněji více nezajímal. Až teď....
I po jeho smrti, je více jak tisícovka svědků, kteří přísahali, že viděli Tupaca. Snad největší ohlas vzbudil dne 2.5. 98, kdy několik desítek lidí, čekající na rapový koncert Snoop Doggy Doga v L.A. Aréně, vidělo tmavou limuzínu vyjíždějící od zadního vchodu. Všichni přísahali, že v ní viděli sedět na zadním sedadle 2PACa.
Řada důkazů hovoří i pro fakt, že Tupac Shakur opravdu zemřel. Policejní zpráva byla utajena z důvodu ochrany otevřeného násilí mezi gangy East side a West side . V písni od Tha Outlawz s alba Resurrection s roku 98 je jasně slyšet v hlas říkající : " Did you think I'd die ?? " (Myslíte, že bych zemřel ??) . Tupac v jedné ze svých mnoha básní praví : "Až přijde 4 ůplněk roku 2003 , vrátím se zpět a budu volný " . Schovává se snad Tupac a čeká na lepší zítřky ??? Makavelli pochází od známého italského politika a vojevůdce Machiaveliho , který předstíral v bitvě smrt, aby přelstil své nepřátele . Ať tak či onak , Tupac Amaru Shakur zůstane jednou z největších postav americké černé hudby.
Kdyztak neco s Tupacem na www.tupacuv.blog.cz

DMX má zase problémy!!!!

13. června 2006 v 18:37 | dirty man
Skoro by se mohlo zdát, že policisté přímo čekají, až si DMX sedne za volant, protože 2. června opět porušil dopravní pravidla.
Podle záznamů se DMX (vl. jménem Earl Simmons) řítil downtownem White Plains v NY nepřiměřenou rychlostí a ohrožoval ostatní účastníky dopravního provozu.
Podle policie pak DMX neměl zapnuté bezpečnostní pásy a řídil bez řidičského průkazu. DMX dostal pokutu a pozvání k soudu na 16. června.

DMX už má pěkně tučný seznam, kdy porušil dopravní pravidla, ve kterých lze najít záznam o tom, jak přesně před 2 roky parkoval se svým SUV přímo před bránou do NY letiště Johna F. Kennedyho, několik případů řízení s propadlým řidičským průkazem a překročení max. povolené rychlosti.

Ohledně dalších novinek lze zmínit to, že DMX chystá vydání svého 6. alba "Year of the Dog, Again", které je ohlášeno na 1. srpen a mělo by vyjít pod Sony Urban Music.

DMX se také objeví v reality show s názvem "DMX: Soul of a Man", která by se měla vysílat na stanici BET v červenci.