Xzibit-životopis

23. května 2006 v 22:52 | dirty man |  životopisy
Xzibit, vlastním jménem Alvin Nathaniel Joiner, se narodil v Detroitu ve státě Michigan. Zde také vyrůstal až do jeho devíti let, kdy mu tragicky zemřela matka. Po tomto incidentu se celá rodina odstěhovala z Michiganu a jejich novým domovem se stalo Nové Mexico. Jeho otec se zde podruhé oženil. Malý Alvin právě zde začíná psát své první rýmy a jeho tvorba je o to originálnější, že skládá bez vlivu rapu, který v té době byl.
V patnácti letech odešel po hádkách s rodinou z domu. Alvin se dostává na ulici a začíná prodávat drogy. Kvůli drogám a také jiným problémům se zákonem, je ve věku své rané dospělosti vyhoštěn ze státu. To Xzibitovi nevadilo, protože jeho snem vždy bylo bydlet v Kalifornii, kde by mohl rozvinout svojí hudební kariéru, a tak se za uspořené peníze z drog stěhuje do Kalifornie.
Mr. X to the Z, jak se také Xzibitovi říká, začíná na začátku roku 1992 spolupracovat s producenty Pen One a Broadway, který ho seznámili později s Tha Alkaholiks. První track, který byl na začátku jeho rozvíjející se kariéry, byl "Freestyle Ghetto". V roce 1995 se objevil X jako host na albu Tha Alkaholiks "Coast II Coast". Po těchto pár uspěšných písních podepsal Xzibit smlouvu u Loud Records a už bylo jen otázkou času, kdy vydá své debutové album. Ten čas nastal zhruba v polovině roku 1996, kdy Xzibit vydal své album "At the Speed of Life". Na albu se objevily skvělé singly, mezi nejlepší určitě patří "Foundation" a "Paparazzi". Na albu se objevili hosté jako J-Ro (Tha Alkaholiks), King Tee a jeho skupina Usual Suspects. O beaty na albu se podělilo více zvučných jmen jako DJ Muggs (Cypress Hill) a E-Swift (Tha Alkaholiks), jenž udělali z Xzibitovo debutu jedno z nejlepších dlouhohrajících alb roku.
Na další album se čekalo dva roky a uzřelo světlo světa v roce 1998. Album neslo název "40 Dayz & 40 Nightz". Ačkoliv byla laťka posledního alba nastavena vysoko tak toto album nezklamalo a dalo by se říct, že minimálně vyrovnalo výkon posledního kousku z roku 1996. Povedený track "What U See Is What U Get" potvrdil fakt, že album bylo poprávu platinové. Na albu si mimojiné střihl hostovačku i Method Man.
Třetí album přišlo znovu po dvou letech odmlky, ale trochu se zpožděním, protože Xzibit hodně pracoval s Dr.Drem na Eminemově desce, kde se všichni tři splečně se Snoop Doggem a Nate Doggem sešli v songu "Bitch Please II". Xzibitovo album se jmenovalo "Restless" a vyšlo v roce 2000. Xzibit změnil producenta, kterým se stal Dr.Dre, ale album plné očekávání trošku zklamalo, protože nedokázalo navázat na předchozí úspěchy dvou alb a to i přes to, že se na albu objevili takové hvězdy jako Dr.Dre, Eminem, Nate Dogg, Snoop Dogg, Eric Sermon a KRS One. Poté Mr.
X to the Z vydal DVD "Restless Xposed", které se setkalo už s velkým ohlasem fanoušků. Dále se Xzibit začal angažovat i do filmu. Objevil se ve snímku "Tha Eastsidaz", a to nebyl poslední počin tohoto muže na filmovém plátně. Objevil se společně s Dr.Drem a Snoop Doggem ve filmu "The Wash" a měl krátkou roli i v Eminemovo filmu "8 Mile".
Znovu po dvou letech, jak už je u Xzibita zvykem, vydává v roce 2002 album "Man vs. Machine". Tentokrát album už vyšlo u Columbia Records a producentské práce se chopil Dr.Dre a dále také Rockwilder, Eminem a DJ Premier. Jako hosté se objevili Xzibitovo staří kámoši Dr.Dre, Eminem, Nate a Snoop Dogg a pratička M.O.P. Jako překvapení bylo, že se na albu neobjevili Tha Alkaholiks.
Xzibit si také splnil svůj dávný sen a založil svůj label pod názvem Golden State Project.
Uplynuli dva roky a znovu Xzibit přichází se svým už pátým albem "Weapons of Mass Destruction", které vychází na konci roku 2004. O album se producentsky postaral tentokrát sám Xzibit. Za zmínku z tohoto alba stojí songy "Hey Now (Mean Muggin)" a "Crazy Ho". Jako hosté se zde objevili Strong Arm Steady a Busta Rhymes. Vše proběhlo znovu pod ochranou Columbia Records.
Další Xzibitův počin, který stojí za zmínku je účinkování v pořadu "Pimp My Ride" na MTV. Tak toto je stručně Xzibitův život, který je v skutku zajímavý a ukazuje, jak se další rapper dostal z ničeho, z ulice až na výsluní slávy, kde se díky své tvrdé práci zaslouženě vyhřívá dodnes. A už jen jedna otázka na konec. Vydá Xzibit znovu po dvou letech v roce 2006 další povedenou desku?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mandel99 mandel99 | Web | 22. října 2006 v 9:17 | Reagovat

nerad to řikam ale je za potřebí upravit životopis xzibit vidal novou desku :-) .

2 blbecek blbecek | 26. ledna 2007 v 9:51 | Reagovat

jj

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama