Top rapeři z pohledu 10 mc's

28. dubna 2006 v 15:17 | dirty man
Každý z nás má určitě svůj vlastní list TOP 10-ti MCs všech dob. Proto se stanice MTV zeptala 10-ti výrazných osobností hip hopu na jejich vlastní seznam nejlepších MCs všech dob. Dozvíte se, kdo si koho opravdu váží...
Best MC's
Jay-Z : Nemám žádné přesné pořadí. Patří tam Scarface, Beanie Siegel, Eminem, Nas a samozřejmě Biggie a 2Pac. A Ice Cube - wow. To je moje sedma, na který pracuju, abych se někdy dostal mezi ně.
Ice Cube : Lidi co mám rád ? Mno když bych to vzal jakkoliv, tak by na začátku byl určitě Melle Mel. Pak by to byl Run DMC, Rakim a Ice-T - ten byl pro mě vždycky jako droga. Scarface a Kool G Rap. To jsou všechno lidi, který když slyším rýmovat, tak mám pocit, že musím taky začít hrát tu jejich hru. Miluju DMXe, Jay-Z je taky na háku.
Snoop, 2Pac a Biggie jsou samozřejmostí. Ale můj nejoblíbenější MC všech je Chuck D, taky nemůžu zapomenout na KRS-One. To jsou všechno MCs, který mě nakopli, čas od času mě inspirují a je na nich i založena moje kariéra.
Mary J. Blige : Chtěla bych začít s KRS-One, potom bych přešla asi k Rakimovi. Důvod, proč dávám KRS-Ona na první příčku je to, že nás něco naučil. Dneska nikdo z předních MCs nechce zalézt sám do sebe, ale chce učit mladou generaci. Songy jako 'You Must Learn' a 'Self Destruction' nám pomohly k pozitivnějšímu myšlení. Učil nás, miloval nás a zahodil tu sobeckost, to je zase důvod pro Rakima. A pak jen zmíním LL Cool J, Big Daddy Kane, Black Moon, Biggie, Pac, Meth [Method Man], Jay-Z, Nas.
Nas : Jasně, Rakim. Další, kdo mi dal páru byl Biggie - to, o čem mluvil je furt tam venku. Pac mi dal páru. Před jeho sporem dávala jeho hudba sílu - songy jako Soulja's Story' [2Pacalypse Now] .. Kool G Rap, šílenec. [Big Daddy] Kane, Cool J. Vykopával jsem Melle Mel, samozřejmě Eminem, taky dobrej šílenec. A taky Jay, Jadakiss a Grand Puba.
Lloyd Banks : Big Daddy Kane ... teď, když rapuju, tak je ve mě jeho díl, kterej je v párty tracích, už jenom ho poslouchat je zážitek. Mám vlastně takovej mix. Slick Rick je můj člověk. Víš jak, taky mě nikdy neuvidíš utrženýho ze řetězu skákat po stole a řvát. Měl jsem hodně štěstí, že lidi zaujala moje lyrika, můj hlas. A pak jsou tu lidi jako Kool G Rap, LL Cool J - ten je z Queens, stejně jako 50. Ti mají na mě velký vliv, protože vlastně vyrostli za rohem. A Biggie, definitivně Biggie. Kdybych mohl vrátit Biggieho zpět, tak to udělám. A 2Pac.
Grandmaster Flash : Když se vrátím do určitých období hip hopu, tak někteří největší MCs jsou z 1. období, řekl bych Kool Moe Dee a Melle Mel. Taková druhá éra jsou Chuck D, LL Cool J a Rakim. A teď to je období Biggie nebo Jay-Z. Říct ale kdo je největší MC všech dob je směšné. Co činí MCs velkými jsou jejich živá vystoupení, musíš být schopen ovládat lidi na místě, musíš dostat lidi z netečnosti do pořádný vřavy, musíš v nich rozproudit krev. A samozřejmě je taky důležitá hra se slovy. Co řekneš a jak to řekneš. Samozřejmě se taky cení jeho chování k lidem, když nerapuje. Skvělý lidi jsou taky skromný lidi, protože ten dar není tvůj, je to vůle boha že zrovna ty jseš nejlepší. A dobří MCs jsou taky vděční lidem, díky kterejm jsou tam kde jsou.
Jermaine Dupri : Biggie. A taky Jay-Z. Samozřejmě Nas, Rakim, Snoop Dogg, Mos Def .. člověče je jich tolik.. Tupac je nahoře, LL Cool J, Big Daddy Kane. To jsou pro mě asi ti nejlepší. Moje kritérium pro volbu je třeba to, jak kdo změnil hip hop scénu, když se proslavil. Kdo tuhle hru ovlivnil tak, že ostatní řekli - je dobrej nebo chci být jako on ? Rakim je určitě takovej. Jeho vliv pak přešel na Nase, který ve svých interview pak mluvil o Rakimovi. Když svůj talent pak předáš dál, to je to, co tě činí nejlepším. Tupac, sakra tolik lidí si ukradlo část Tupaca, takže by měl být nejlepší. Neznám nikoho, kdo by neměl k Tupacovi žádnej vztah, dokonce i 50, Master P. Každej má v sobě kus Paca. Kdo se takhle dotkne lidí, tak ten je potom nejlepší.
Big Daddy Kane : To je můj kluk Bumpy Knuckles [Freddie Foxxx], například. Rakim, Kool G Rap, Nas, Jay-Z, Biggie. Myslím, že Biggie měl jinou cestu, jak šířil svá slova. Byl prostě jiný.
Rakim : Takže to jsou lidi, který já respektuju. Jay-Z. Nas - toho jsem slyšel poprvé v songu 'Halftime'. Bylo to takové osvěžení, slyšet někoho jiného než známé, usedlé a out rapery, slyšet něco nového. Byl víc sebevědomý, dobrý jako rapper a přitom to bylo stále syrový z ulice. Vždycky jsem Nase respektoval. Vždycky byl emotivní a lidi, co do toho dávají opravdový city respektuji. Já a Nas jsme k sobě měli určitý vztah už dříve. Pracoval jsem na svých prvních albech, když Nas rozbíhal Power Play Studios. Pozoroval jsem jeho vzrůst a vzájemně jsme si projevovali respekt, bylo to úžasný. Eminem. Můj kluk Kool Moe Dee,Melle Mel, KRS-One, Kool G Rap. Potom, nevím kdy to začalo, jsem začal cítit lidi jako Sadat X. Reprezentoval jiný lidi a jiný názory a on přišel se svým vlastním stylem. Je tolik lidí, co miluju - Biggie. A u toho bych skončil.
50 Cent : Pamatuji si, když jsem poslouchal Rakimovo album Paid in Full. Myslím, že když začal, tak předběhl svou dobu. Pro mě jsou nejlepší rappeři právě on a KRS-One. Dokázal se stále orientovat na dění na ulici, i když se dostával nahoru. Byl to Five Percenter [člen Five Percent Nation, společnost černých a zbožných lidí v roce 1960], a to dokázal do své tvorby dát. Jeho hudba zněla inteligentně s vloženými názory té skupiny. Studovali lekce mluvy a jistoty svých cest a byli pak schopní to vložit do jeho hudby, což ho činilo mnohem chytřejším než ostatní rapery, co jen bezduše rapovali. Cokoliv kolem Rakima, i s tím jeho naparováním se, odevzdal Nasovi. A Nas je taky jako droga.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 M: M: | 28. dubna 2006 v 18:03 | Reagovat

dobrej clanek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama