Březen 2006

WU-Tang:kdo je kdo

14. března 2006 v 16:48 | dirty man |  Wu-Tang Clan
Ol' Dirty Bastard
Skutečné jméno: Russel Jones
Přezdívky: Unique Ason, Osiris, Dirt McGirt, Joe Bannanas, Dirt Dog
--Alba--
Revolution: The Black Man is God
Return to the 36 Chambers: The Dirty Version

WU_TANG CLAN

14. března 2006 v 16:29 | dirty man |  Wu-Tang Clan
Tento legendární devítihlavý kolos z New Yorku, jehož jméno je v hip hopové muzice pojmem tak důležitým a zásadním, že by se dalo přirovnat k suverenitě Billa Gatese ve světě informačních technologií či nadvládě Lance Amstronga na Tour De France, právě letos oslavil kulaté jubileum.,protože, i když se to nezdá, je tomu už rovných deset let, co na scéně se svým albem debutoval a že se přepisovaly dějiny snad ani dodávát nemusím:). Od těch dob se toho sice hodně změnilo, nicméně už nikdo nemůže upřít této netopýří partě fakt, že se svou tvorbou v průběhu devadesátých let zařadila do zlatého fondu tohoho žánru a i dnes, kdybyste se zeptali nějakého neználka, vám na otázku "jestli zná nějakého hip hopového umělce?", odpoví hned po Eminemovi asi právě Wu-Tang, což hovoří za vše.

G-UNIT

13. března 2006 v 20:21 | dirty man
G-Unit je crew, která produkuje hudbu, jejímž primárním žánrem je Gangsta Rap. Skupina má vlastní nahrávací label a oděvní značku. Hlavními představiteli G-Unit jsou: 50 Cent (šéf crew), Tony Yayo, Lloyd Banks, Young Buck, Olivia a Spider Loc.
Založení: rok 2002 (okolo dubna)
Manažer crew: Sha Money XL
Ostatní členové: Prov,Bang,Em Surf,Ice,Bolo
Bývalý členové: The Game (vyhozen pro neloajalitu k cele crew,dale kvuli trvalym neshodam)


Anděla za desku roku v kategorii hiphop & r'n'b si odnesl Orion

13. března 2006 v 19:24 | dirty man
Během včerejšího předávání výročních cen Akademie populární hudby za rok 2005, byla vyhlašována i kategorie "hiphop & r'n'b album roku", ve které byli nominováni následující interpreti a alba:
Gipsy - Rýmy a blues
Orion - Teritorium II
Supercrooo - České kuře: Neurofolk


Cenu předával generální manažer firmy Coca Cola Jan Říha, který po chvilce napětí vyřknul jméno Oriona, s albem Teritorium II. Nakonec jsme mohli zaslechnout pár slov z úst vítěze, včetně poděkování. Gratulujeme